Filmy oparty na faktach, relacja ojciec-syn, na podstawie książki

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje oparty na faktach, relacja ojciec-syn, na podstawie książki. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Le Mans '66

7,7
7,0
Połowa lat sześćdziesiątych XX wieku. Amerykański projektant samochodów Carroll Shelby (Matt Damon) i nieustraszony brytyjski kierowca Ken Miles (Christian Bale) łączą siły, aby na zlecenie Ford Motor Company stworzyć rewolucyjny samochód wyścigowy. Bohaterowie walczą z prawami fizyki i własnymi ograniczeniami, aby rzucić wyzwanie słynnym samochodom Enzo Ferrari w 24-godzinnym wyścigu Le Mans we Francji w 1966 roku. Laureaci Nagrody Akademii – Matt Damon (Buntownik z wyboru) oraz Christian Bale (Mroczny Rycerz) – występują razem w filmie inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami opowiadającym historię próby stworzenia przez Ford Motor Company najszybszego samochodu świata. Produkcja została wyróżniona dwoma Oscarami.
Film nawiązuje do głośnych wydarzeń z 1962 roku znanych jako Kryzys Kubański. Amerykanie dowiadują się, że Związek Radziecki rozmieścił na terenie Kuby broń jądrową, co stwarza realne zagrożenie nie tylko dla USA, ale także całego świata. Rozpoczynają się negocjacje mające na celu zażegnanie konfliktu...
Historia Jordana Belforta, który błyskawicznie znalazł się na szczycie kariery. Jego rozrzutny styl życia sprawił, że wzbudził zainteresowanie FBI.


Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.
Agent FBI Joseph Pistone ma za zadanie wniknąć w szeregi mafijne Nowego Jorku. Tajna operacja ma trwać kilka miesięcy. Joseph przybiera pseudonim Donnie Brasco i poznaje starzejącego się mafiosa Lefty′ego Ruggiero. Ten, chcąc zaimponować Donniemu, postanawia wciągnąć go do "rodziny".
Augusten Burroughs jest chłopcem, którego matka (poetka) oddała na wychowanie swojemu lekarzowi psychiatrze. 12-letni Augusten musi zamieszkać w rozpadającym się domu wiktoriańskim, żyjąc na skraju nędzy. Dziwaczna rodzina psychiatry, szokujący pacjenci oraz pedofil z podwórka dopełniają obrazu. Nie panują tam żadne zasady, nie ma również obowiązku chodzenia do szkoły.
Einar i Eric to dwaj przyrodni bracia, Wikingowie. Pierwszy jest wielkim wojownikiem, natomiast drugi to były niewolnik, ale żaden nie zna prawdziwej tożsamości drugiego. Kiedy tron Northumbrii w Brytanii staje się pusty, bracia staja naprzeciw siebie, by walczyć o nagrodę. Mimo, że kierują nimi różne motywy, to obydwaj myślą o księżniczce Morganie.

Quiz Show

7,1
Pod koniec dwudziestego wieku telewizja to potęga. Mało kto na początku rozwoju tego medium zdawał sobie sprawę z możliwości manipulacji telewizyjnych. Jeden z pierwszych amerykańskich teleturniej telewizyjnych nazwany został "21" od ilości punktów, które musieli zdobyć zawodnicy, co wieczór gromadził przed telewizorami miliony telewidzów. Ze względów technicznych show odbywał się na żywo, a specjalne zabezpieczenia uniemożliwiały jakąkolwiek ingerencję w jego uczciwość. Stawka gry była jak na owe czasy niezwykle wysoka, podobnie jak zyski z programu, które trafiały do kieszeni jego twórców oraz do emitującej stacji telewizyjnej. Szybko pojawiły się próby "sztucznego" podniesienia atrakcyjności programów przez ich reżyserowanie. Wszystko udawało się utrzymać w tajemnicy do momentu, gdy jeden graczy poczuł się oszukany.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…